O nas

Wydawnictwo

Jagielloński Instytut Wydawniczy został utworzone w 2014 roku poprzez połączenie wysiłków Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej w Toruniu oraz Wydawnictwa Urbański. Nowa oficyna kontynuuje wydawniczą działalność naukową, prowadzoną nieprzerwanie od lat 90. przez Wydawnictwo Urbański, a od 2007 roku przez Machinę Druku. W tym okresie ukazało się kilkadziesiąt pozycji prezentujących dorobek naukowy uczonych z całego kraju jak i spoza Polski.

Jagielloński Instytut Wydawniczy wydaje przede wszystkim literaturę z zakresu nauk historycznych, prawno-administracyjnych, społecznych, politycznych, geograficznych oraz sztuki. Wydany został również bogaty wybór publikacji popularnonaukowych o tematyce przyrodniczo-turystycznej oraz biograficznej.

Redakcja i korekta

Nad poprawnością tekstów czuwają doświadczeni korektorzy.

Studio graficzne

Własny zespół pozwala na szybkie przygotowanie książek oraz sprawną pracę nad projektowaniem i składem. Studio graficzne to sprawdzeni projektanci i specjaliści od składu. Od początku działalności kładziemy duży nacisk na estetykę projektowanych u nas książek.

Drukarnia

Dysponujemy własną drukarnią cyfrową wraz z nowoczesną introligatornią. Oferujemy wszelkie rodzaje opraw:

  • klejoną PUR
  • twardą, szyto-klejoną
  • zeszytową
  • spiralowaną

Dzięki temu nasza oferta jest kompleksowa, a przede wszystkim mamy kontrolę nad jakością naszych produktów i terminowością usług.